כל יום לומדים משהו חדש, חוגי ההעשרה והלמידה מזינים אתכם ללמוד, לחקור, ולהיות מעודכנים ולהתנסות בכל מה שחדש. כל החוגים מועברים בצורה באופן חוויתי, מעשיר מגוון. בואו לגלות עולמות חדשים!

 

עברית מדוברת:

ללמוד איך לדבר עברית נכונה פרושו למידה של כל הפעלים בכל ההטיות בעברית והיכולת להבין ולדבר באופן חופשי ועם ביטחון. קורס זה מוקדש ללימוד והבנת הלשון של השפה העברית.

 

אנגלית מזווית אחרת:

אנגלית מזווית אחרת הוא חוג חוויתי המשלב פעילויות ללימוד וחיזוק השפה האנגלית. מטרת החוג היא העלאת הביטחון העצמי בשיח, העשרת אוצר המילים ולמידה של ביטויים השגורים בשפה האנגלית.
החוג מועבר באמצעות הפעלות, משחקים ומשחקי תפקידים. יינתן דגש מיוחד על הגייה הנכונה של השפה בשילוב פונטיקה.

 

השף הצעיר:

החוג מהווה היכרות עם עולם המטבח על גווניו הרבים, במסגרתו ילמדו המשתתפים להכיר את המזון מזווית אחרת- הם יכירו כלי מטבח מיוחדים, יבשלו מגוון מתכונים, יכינו תערובות, יטגנו, יבשלו, יאפו וישתתפו בחגיגה של טעמים וניחוחות. התכנית בנויה ממפגשים שבועיים, בכל מפגש מכינים מתכון חדש.

 

חוג טבע וסיירות:

חוגי הסיירות עוסקים בחינוך להכרת וידיעת הארץ, דרך יציאה לטיולים. פעילות זו מעוררת במשתתפים מודעות לשמירה על סביבתם, מפתחת את מיומנות עבודת הצוות, תוך כדי חוויה והנאה. החוג כולל פעילות חברתית מגוונת, אשר תורמת לתחושת השייכות ויוצרת מרקם חברתי עשיר.  במסגרת הפעילות המשתתפים ינווטו, יטיילו, יבשלו בשטח עם מדורה, ויפגשו עולם מופלא של סביבה עשירה בצומח ובבעלי חיים, ארכיאולוגיה, היסטוריה, מורשת ותרבות ויכירו את הארץ ביחד דרך הרגליים.

 

רובוטיקה:

מטרת העל של החוג היא הקניית ידע תיאורטי ויישומי בתחום הנדסת המכונות והתכנה, תוך שילוב חקירה מתמטית, חקירה פיזיקאלית וחקירה מעשית. החוג משלב משחק ולימוד, כאשר בכל מפגש ילמד נושא חדש ובעקבותיו ויבנו המשתתפים דגם באמצעות ערכת לגו וכלי ממשק תכנותיים. החוג מהווה קרש קפיצה בהבנה וביכולת היישום המדעית-הנדסית של המשתתפים. החוג מיועד לכיתות: ג'- י"ב.

 

עיצוב והדפסת תלת ממד:

בחוג נעצב באמצעות המחשב דמויות, גאדג'טים וצעצועים, אותם נדפיס באמצעות מדפסת תלת ממד. המשתתפים בחוג ילמדו להשתמש במגוון תוכנות קלות ללמידה, המאפשרות המשך יצירה גם בבית.

החוג מתנהל בשתי קבוצות:

  • "עיצוב והדפסה בתלת ממד"- המיועד למתחילים.
  • "סטארט-אפ והדפסה בתלת ממד" – המיועד למתקדמים. 

 

האקדמיה למדע:

חוג האקדמיה למדע מהווה מבוא לעולם הכימיה, פיזיקה והביולוגיה בדרך חווייתית ומהנה. המשתתפים יוצאים למסע מופלא המכניס אותם לעולם המדע. במסגרת החוג ילמדו המשתתפים על תופעות טבע, חומרים כימים וכלי מעבדה. החוג משלב למידה מעשית והמשתתפים בו יערכו ניסויים שונים כגון: הכנת הר געש מתפרץ, העפת טילים, יצירת כדורים קופצים וצמידי ג`לי זוהרים, הכנת גלידה מדעית בטעמים שונים ועוד מגוון ניסויים שהילדים ייקחו עמם לביתם.

 

טיסנים ורחפנים:

חוג חוויתי בו לומדים המשתתפים להכיר את עולם התעופה. החוג משלב לימודי תאוריה, שרטוט הנדסי ממוחשב, כללי בטיחות הטסה, חוקים פיסיקאליים לגופים מוטסים, לימוד על חלקי הרחפן ואופן פעולתו. במסגרת החוג יתנסו המשתתפים בבניית רחפן משולב (באמצעות קיט לבניית רחפן), יפתחו מיומנות הטסה לטווחים קצרים וארוכים, יתנסו בהטסת הרחפניים בשטח ובאמצעות סימולטור. עוד יתנסו המשתתפים בבניית מודל קבוצתי לטיסן משולב אמצעי ניווט למעקב תנועה.