גיל יסודי תכנית מעבר מהגן לכיתה א': (חינוך)

תכנית הדרכה קבוצתית חד-שנתית, המיועדת להורים ולילדיהם, תלמידי כיתה א'. במסגרת התוכנית מתקיימות סדנאות העשרה לטיפוח וחיזוק הלמידה וההנאה המשותפת, להורים ולילדיהם.

אופן העברת המפגשים הוא חווייתי ומהנה- פעילות משותפת של הורים וילדים לצד הנחייה נפרדת להורים.

המפגשים נערכים בית הספר ומתקיימים בשיתוף צוות התוכנית וצוות בית הספר.

את התוכנית מעבירים אנשי צוות התפתחותי מרפא בעיסוק, קלינאית תקשורת ומטפלת בדרמה.

 

מתי פועלות התוכנית?

התכנית מתקיימת במהלך החופש הגדול ובתחילת שנת הלימודים בכותלי בית הספר בשיתוף עם הצוות. התוכנית מופעלת מ 1/7/2019-30/7/2019 (5 ימים בשבוע) .

 

למי מיועדת התכנית? לכלל הילדים בגני חובה.

איפה מתקיימת התכנית? : המפגשים נערכים בבית הספר שאליו רשום הילד.

עלות: 100 ₪

איך נרשמים? הורים המעוניינים מוזמנים לפנות לגננת או לפנות לרכזת התכנית גב' גאקלין אבו ריא

ג'קלין אבו ריא
רכזת תכנית מעבר מהגן לכיתה א'
050-9445505

 

חדר שלווה: (חינוך)

תכנית חינוכית טיפולית במסגרת ביה"ס אשר במרכזה מניעה וטיפול בבעיות רגשיות על רקע חברתי ומשפחתי. התכנית משפרת את איכות היחסים שבין הילדים לבין המבוגרים ותורמת להשתלבות פרודוקטיבית בביה"ס, יוצרת סביבה פיזית מיטיבה עבור הילדים בתוך ובאחריות בית הספר, תוך מתן מענים טיפוליים לתלמידים והוריהם במצבי קושי ומשבר על רקע רגשי חברתי ומשפחתי.

 

אוכלוסיית היעד: כל התלמידים בבתי הספר וההורים אשר נמצאים במצוקה רגשית. הורים ותלמידים יכולים לפנות ליועץ/ת החינוכי בבית הספר לקבלת ליווי ותמיכה חברתית רגשים.

איפה: בתכנית משתתפים 11 בתי ספר ביישוב יסודיים וחט"בים (יסודי אבן סינא, יסודי אלנג'אח, יסודי אלעין, יסודי אלמותנבי, יסודי אלגדיר, יסודי ואדי אלספא, יסודי אום כלתום, יסודי אלסלאם, חט"ב טאהא חויסין, חט"ב אבן ח'לדון, חט"ב אלחלאן).

עלות: חינם.

איש קשר: יועצים חינוכיים בבתי הספר.

 

תכנית רשת חברתית- רשת חברתית (חינוך):

מטרת התוכנית היא ליצור עבור ילד או ילדה דמות של מבוגר משמעותי, יצירת שינוי ממשי, מדיד, בחייהם של ילדים וילדות במצוקה ובמצבי סיכון, יצירת שינוי מדרגה-שניה בסביבה המוסדית: הרחבת יכולת ההכלה של מצוקה וסיכון, במסגרות השונות בהן חיים ילדים וילדות.

אופן הפעלת התוכנית:

בכל ביה"ס מסתובבים שני מדריכים (גבר ואישה), המנסים לאתר ילדים הזקוקים לעזרה או נמצאים במצוקה. כאשר מאתרים ילד הזקוק לעזרה, בונים עבורו תוכנית אשר מתבססת על הקשר האישי- הפרטני, שתורם לקידום הילד, והופך לקשר עם 'מבוגר משמעותי'; ועל עבודה עם מורים, הורים וגורמי קהילה ורווחה המעורבים בחיי הילד, כדי לאפשר לאנשים נוספים לבצע היטב את תפקידם, ואולי אף להפוך הם למבוגרים משמעותיים. התוכית כוללת ליווי התלמיד ותמיכהבו במכלול נושאים אישיים, חברתיים ופדגוגים, קיום קשר עם המחנכת והמורים המקצועיים של הילד והיכרות עםהמשפחה של הילד.

הקשר הפרטני מתקיים באותם מקומות בהם מתרחשים החיים הממשיים של הילד או הילדה (בכתה, במסדרון, במגרש המשחקים, בבית, ברחוב, בשכונה). הקשר כולל גם ליווי למקומות שקשה לילד או הילדה להגיע אליהם (פגישה עם גורם טיפולי), עזרה ספציפית לטווח זמן מוגדר (בלימודים), או לעבודה עם קבוצות מוגדרות ומובנות של מספר ילדים וילדות. קיום הפגישות מתבצעעל פי מערכת קבועה של מפגשים אישיים בתוך מערכת השעות בביה"ס וכן מחוצה לו.

איפה: התכנית פועלת ביסודי אלנג'אח, יסודי אלעין וחט"ב אלחלאן למשך שנה שלמה.

עלות: חינם

איש קשר: יועצים חינוכיים בבתי הספר.

 

תכנית חיזוק משאבי התמודדות באמצעות טיפול באומנויות:

התוכנית נותנת מענה טיפולי חברתי- רגשי באמצעות טיפול באומנות/דרמה/מוזיקה. מטרת התוכנית להרחיב את המענים הטיפוליים- הרגשיים בתוך גני חובה ויצירת אקלים המאפשר זיהוי וסיוע לילדים במצוקה.

המטפלות מקיימות היוועצויות קבועות עם צוות הגן כדי להגביר את יכולותיהם להוות מבוגר משמעותי המסוגל לסייע לילדים הנמצאים במצוקה; בתוכנית ניתנת הדרכה להורים הזקוקים לסיוע בהתמודדות עם ילדיהם בנושאים כגון הצבת גבולות, העצמה רגשית, העלאת הביטחון העצמי ועוד.

השירות ניתן בכל גני החובה ביישוב.

עלות: חינם.

איש קשר: גננת האם בגן.